GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffekoppar 7931761
*
nr 793 1761
Kaffekoppar
4 st, Astra, Trost, Gefle
Kondition: 1st kopp med miniatyrnagg
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2012
kl 19:46:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 19:25:46
1
300 kr
26/11 19:41:10
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astra gefle kaffegods kaffekopp kaffekoppar kaffeservis kaffeservisdelar svensk keramik svenska keramiker trost
-
3198 Kaffeservis
Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:04
-
4070 Te / kaffekoppar
15 delar, Blå Blom
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:34
*
Kaffekoppar
Kondition: 1st kopp med miniatyrnagg
nr 793 1761
Kaffekoppar
4 st, Astra, Trost, Gefle
Kondition: 1st kopp med miniatyrnagg
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 19:25:46 | 1 | 300 kr |
26/11 19:41:10 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astra gefle kaffegods kaffekopp kaffekoppar kaffeservis kaffeservisdelar svensk keramik svenska keramiker trost
-
3198 Kaffeservis
Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:04 -
4070 Te / kaffekoppar
15 delar, Blå Blom
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:34